A może da się dogadać...



W każdym wieku i w każdej społeczności można znaleźć kompromis i się dogadywać. Tej potrzebnej w życiu umiejętności uczy małych (dużych także!) widzów Wrocławski Teatr Lalek.
Zamykająca udany sezon premiera „Głośniej się nie da?” to opowieść przeznaczona dla widzów w wieku 6+. I oni będą się bawić najlepiej, bo tu kluczem i gwarancją dobrej zabawy jest nie tylko oglądanie przedstawienia z wygodnego fotela, ale zaproszenie dzieci do współuczestnictwa w nim – i na scenie, i na widowni. W jaki sposób, nie zdradzę, ale szykujcie się na fajną zabawę!
Michał Buszewicz, teatralny twórca nominowany do Paszportów Polityki, a więc już uznany, „Głośniej się nie da?” debiutuje jako piszący i reżyserujący dla dzieci. Bardzo trafnie odpowiada na potrzeby młodego widza.
O czym to jest? Mama (znakomita Kamila Chruściel) jest ceramiczką, która właśnie dostała duże zlecenie. Pracując w domu, potrzebuje ciszy. Jej dwójka dzieci: Mika i Dodo (Agata Kucińska i Grzegorz Mazoń), jak to dzieciaki, są zwyczajnie żywiołowe. Jest jeszcze Kuba, partner mamy (Marek Koziarczyk), nieco przyduszony ciszą rockowy basista, z natury tego rodzaju muzyki, potrzebujący głośności. Jak to wszystko pogodzić? Niespodziewanie rodzeństwo i Michałek, ich gość, przebywający w domu na nocowaniu, trafiają do krainy, w której hałas jest nie tylko codziennością, jest wręcz pożądany, bo w ciszy kraina zniknie w ciągu pięciu sekund.
Jak to się skończy, zobaczcie sami.
Kamila Chruściel wystąpiła aż w czterech rolach i w żadnej nie jest taka sama, jak w poprzedniej. Dorosły widz doceni scenę, w której Marek Koziarczyk gra na basie przed Grzegorzem Mazoniem. Na jego miejscu też bym się bała!
Wszystko zostało oprawione w ciekawą scenografię przez Martę Kuligę (dom i kraina hałasu przenikają się i są do siebie niepodobne), zachwycają kostiumy Mikołaja Dziedzica.
Kolorowo, muzycznie i wesoło, dzieci uczą się społecznych relacji.
Małgorzata Matuszewska
Fot. Natalia Kabanow/Wrocławski Teatr Lalek
Michał Buszewicz, „Głośniej się nie da?”, reż.: Michał Buszewicz, scenografia: Marta Kuliga, kostiumy: Mikołaj Dziedzic, muzyka: Aleksandra Gryka, premiera 3 czerwca 2023 roku.
Kolejne spektakle: 4, 6, 7, 9, 10, 11 czerwca. 7 czerwca spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na polski język migowy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

44. Przegląd Piosenki Aktorskiej: od zachwytów po owacje

Czy dla Ciebie to jest OK? Nie, nie jest OK

Gala 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej: Kto będzie krzyczał, jeśli nie artyści?